Tylko 3% stanowisk pracy spełnia wymogi ergonomiiJak wynika z badania "Ergotest: Nie zostań technokaleką", niecałe 3 procent przebadanych stanowisk pracy w Polsce spełnia wymogi ergonomii. Polscy pracodawcy dbają o zatrudnionych najgorzej. Zagraniczni - już dawno się przekonali, że efektywni i oddani firmie są przede wszystkim pracownicy zadowoleni oraz zdrowi.(masaż Radomsko)

Zaniedbań pracodawców w kwestii zapewniania osobom zatrudnionym odpowiednich warunków pracy jest wiele. Najczęściej uchybienia dotyczą stanowiska, na którym się pracuje. Biurka nierzadko mają nieodpowiednią wysokość i za małą powierzchnię, a krzesła są kiepskiej jakości - czasami niemal się rozpadają.(masaż Bełchatów)

"Z przeprowadzonych badań wynika, że statystycznie pracodawca zmienia pracownikowi krzesło raz na osiem lat. Co więcej, w biurach brakuje sprzętu gwarantowanego (na żądanie pracownika) prawnie, czyli podnóżka i podstawki pod monitor" - mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Świgost z firmy Fellowes.(rehabilitacja Radomsko)

Tym, co również budzi niepokój, jest częste wyposażanie miejsc pracy w laptopy zamiast w komputery stacjonarne. "A przecież laptop nie jest przeznaczony do trybu ośmiogodzinnej pracy w biurze. Jest idealny w czasie podróży albo do pracy zdalnej, kiedy wykonywane zadanie trwa krótko, jak np. drobna korekta danych w prezentacji" - zaznacza rozmówca.(rehabilitacja Bełchatów)

Te popularne, ale negatywne, praktyki pracodawców skutkują licznymi schorzeniami u zatrudnionych. Najczęściej skarżą się oni na bóle pleców. Problemem są też zespół cieśni nadgarstka i niedokrwienie. Oprócz tego dokuczają urazy wywołane przeciążeniem kończyn górnych, a także bóle stóp.(bóle kręgosłupa Radomsko)

"Pracodawcy powinni pamiętać, że osoba, która pracuje przy stanowisku dostosowanym do jej indywidualnych potrzeb, jest efektywniejsza: nie kręci się, mniej chodzi po biurze, a do tego, co ważne, rzadko korzysta ze zwolnień lekarskich" - podkreśla ekspert. Dzięki przestrzeganiu zasad ergonomii unika się ponadto kosztów związanych z pobytami pracowników w sanatoriach oraz ośrodkach rehabilitacyjnych.(bóle kręgosłupa Bełchatów)Artykuł zaczerpnięty z Interia.pl
Źródło: http://praca.interia.pl/news-tylko-trzy-procent-stanowisk-pracy-w-polsce-spelnia-wymogi-e,nId,1874798